Aresztowani za udział w obrocie narkotykami - Wiadomości - KMP w Toruniu

Wiadomości

Aresztowani za udział w obrocie narkotykami

Data publikacji 19.07.2021

Kryminalni z komisariatu na toruńskim Rubinkowie doprowadzili do sądu 26-latka i 25-latkę zatrzymanych w związku z udziałem w obrocie narkotykami. Sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu. Teraz „amatorom” zakazanych substancji może grozić do 12 lat więzienia.

W ten weekend policjanci z komisariatu na toruńskim Rubinkowie doprowadzili do sądu 26-latka i 25-latkę podejrzewanych o złamanie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Przypomnijmy: funkcjonariusze już od pewnego czasu mieli podejrzenia, że w jednym z mieszkań przy ul. Olsztyńskiej mogą być przechowywane zakazane substancje. W czwartek (15.07) policjanci weszli do tego lokalu  i odnaleźli tam 300 gramów białego proszku. Wstępne policyjne testy wykazały, że jest to amfetamina.

Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu obojga. 25-latka spędzi najbliższe dwa miesiące za kratami, 26-latek trafił do celi na najbliższe trzy miesiące.  

„Amatorom” zakazanych substancji może grozić do 12 lat więzienia za udział w obrocie znaczną ilością substancji psychotropowej.