Działania „Prędkość” na terenie powiatu toruńskiego - Wiadomości - KMP w Toruniu

Wiadomości

Działania „Prędkość” na terenie powiatu toruńskiego

Data publikacji 09.07.2021

Przekraczanie dozwolonej prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków i kolizji. Wczoraj (08.07) policjanci z toruńskiej drogówki włączyli się w prowadzone w całej Polsce działania „Prędkość”. Celem akcji jest egzekwowanie przepisów i ograniczenie zdarzeń drogowych, zwłaszcza tych ze skutkiem śmiertelnym.

Wczoraj (08.07) toruńscy policjanci włączyli się w akcję „Prędkość”. Działania rozpoczęły się o 6.00 i trwały do 22.00. Funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzili zintensyfikowane kontrole prędkości.

Podczas działań mundurowi czuwali nad stosowaniem się uczestników ruchu do obowiązujących przepisów oraz zasad drogowych, sprawdzali prędkość, kontrolowali stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz wymagane dokumenty.

Efektem działań było skontrolowanie 173 kierowców i pojazdów. W 114 przypadkach przekroczyli oni prędkość.

Policjanci ruchu drogowego wykorzystują do takich działań dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym również pojazdy wyposażone w wideorejestrator. Celem akcji jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości oraz eliminowanie z dróg „piratów drogowych”, ale przed wszystkim zminimalizowanie liczby wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

Apelujemy do kierujących o ostrożną i rozważną jazdę oraz przestrzeganie przepisów. 

  • umundurowany policjant z laserowym miernikiem prędkości stoi przy drodze
  • umundurowany policjant z laserowym miernikiem prędkości stoi przy drodze
  • umundurowany policjant z laserowym miernikiem prędkości stoi przy drodze