Wiadomości

Areszt dla złodzieja samochodów

Data publikacji 24.12.2020

Śledczy zarzucili temu mężczyźnie trzy kradzieże aut, kradzieże paliwa, dwukrotne niezatrzymanie się do kontroli oraz czynną napaść na funkcjonariusza. Prokurator po zapoznaniu się z materiałem zgromadzonym przez śledczych złożył wniosek do sądu o jego tymczasowe aresztowanie. Wczoraj toruński sąd aresztował tego mężczyznę na najbliższe 3 miesiące. Nadal może mu grozić do 15 lat więzienia.

Wczoraj (23.12) policjanci z Komisariatu Policji w Chełmży doprowadzili do Prokuratury Rejonowej Toruń- Wschód mężczyznę, który usłyszał łącznie pięć zarzutów. Śledczy zarzucili temu mężczyźnie trzy kradzieże aut, kradzieże paliwa,  dwukrotne niezatrzymanie się do kontroli oraz czynną napaść na funkcjonariusza. Prokurator po zapoznaniu się z materiałem  zgromadzonym przez śledczych złożył wniosek do sądu o jego tymczasowe aresztowanie. Wczoraj toruński sąd aresztował tego mężczyznę na najbliższe 3 miesiące.

Przypomnijmy: W dniu   21 grudnia ,  krótko przed godz. 9:00 dyżurny toruńskiej komendy odebrał zgłoszenie o kradzieży porsche cayenne. Telefonował pokrzywdzony, który wystawił ogłoszenie o sprzedaży tego auta. Zgłaszający umówił się na ul. Żelaznej w Toruniu z mężczyzną zainteresowanym kupnem auta. Złodziej wsiadł do samochodu pod pozorem odbycia jazdy próbnej i odjechał. Natychmiast po zgłoszeniu informacja o kradzieży trafiła do wszystkich policjantów pełniących służbę. Na drogach wyjazdowych z miasta funkcjonariusze wystawili posterunki. Policjanci z drogówki zaważyli skradziony pojazd na drodze krajowej nr 91 w Łysomicach. Kiedy próbowali go zatrzymać kierowca przyśpieszył i nie reagował na ich polecenia. W Papowie Toruńskim uciekający pojazd natrafił na policyjną blokadę. Auto ominęło ją bez zatrzymania a kierowca próbował potrącić tam policjanta, który chciał go zatrzymać. Na szczęście funkcjonariusz zdołał w porę odskoczyć. Auto ścigane przez kilka patroli dojechało do Grębocina, gdzie jeden z radiowozów wyprzedził ścigany samochód i zablokował mu możliwość ucieczki. Pozostałe auta policyjne uniemożliwiły uciekającemu odwrót. Kierowca został wyciągnięty z auta i obezwładniony. Mężczyzna trafił do radiowozu a stamtąd prosto do policyjnej celi. 23-atek jest dobrze znany policjantom. Wobec tego mężczyzny toczy się już postępowanie o kradzież dwóch innych samochodów. Mężczyzna za każdym razem działał podobnie – umawiał się na obejrzenie samochodu wystawionego do sprzedaży po czym wsiadał do niego i odjeżdżał. Pierwsze takie zdarzenie miało miejsce pod koniec października w Chełmży. Tam 23-latek ukradł Audi A6. Funkcjonariusze po tym zdarzeniu poszukiwali 23-latka. Ten kradzionym samochodem podróżował po całej Polsce. Dokonywał kradzieży paliwa na stacjach benzynowych. Na chwilę obecną policjanci zebrali dowody świadczące o przynajmniej 7 takich zdarzeniach. Mężczyzna wpadł w ubiegłym tygodniu w Bydgoszczy. Kryminalni z toruńskiej komendy zajmujący się przestępczością samochodową zatrzymali go w kradzionym audi na parkingu przed jedną z restauracji. Pojazd wrócił do właściciela. Mężczyzna po przedstawieniu zarzutów decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem. 19 grudnia, po wyjściu na wolność 23-latek ukradł kolejne auto. Tym razem jego łupem padł mercedes skradziony z ul. Żwirki i Wigury w Toruniu. Kilka godzin po kradzieży auto widziane było w Bydgoszczy. Tamtejsi policjanci próbowali zatrzymać samochód do kontroli, jednak kierowca zdołał uciec. Mercedes dwa dni później brał udział w kolizji na jednej z ulic w Mogilnie. Po zdarzeniu 23-latek uciekł z miejsca zdarzenia pozostawiając auto na miejscu. Potem trafił do Torunia, gdzie ukradł porsche.

Lista zarzutów, które 23-latek usłyszał od śledczych z komisariaty w Chełmży prowadzących jego sprawę jest długa.  23-latek to recydywista. Był już wcześniej karany za kradzieże. W tej chwili jedno jest pewne, przez najbliższe 3 miesiące decyzją toruńskiego sądu mężczyzna nie opuści aresztu.  Nadal za  przestępstwa, których się dopuścił może mu grozić do 15 lat więzienia.

  • zdjęcie poglądowe - dłonie zatrzymanego
Powrót na górę strony