Wiadomości

Atak na ujęcie wody w Małej Nieszawce. Na miejscu policjanci

Data publikacji 18.10.2019

Terrorysta zatruł ujęcie wody w Małej Nieszawce i zabarykadował się w budynku. Na miejsce przyjechali policyjni kontrterroryści. To scenariusz wspólnych ćwiczeń toruńskiego samorządu i służb pod nazwą Kobra 19. Głównym celem tej akcji było doskonalenie umiejętności w dziedzinie organizacji i prowadzenia wspólnych akcji służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo obywateli.

Wczoraj (17.10) odbyły się wspólne ćwiczenia toruńskich służb, wojska i samorządu. Około godziny 11:00 policja otrzymała zgłoszenie o ataku terrorystycznym niezidentyfikowanych, uzbrojonych osób na obiekty Ujęcia Wody w Małej Nieszawce, które przejęły obiekt. Policja zwróciła się do stacjonującej na terenie Torunia 8 Kujawsko – Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej o utworzenie pierścienia izolacyjnego wokół obiektów Ujęcia Wody do czasu przybycia z Bydgoszczy Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji. Policyjni antyterroryści po przybyciu na miejsce przeprowadzili akcję odbicia obiektu i ujęli napastnika. Po obezwładnieniu terrorysty policjanci przekazali obiekt Wojskom Obrony Terytorialnej w celu zapewnienia ochrony. Dalszy scenariusz zakładał uszkodzenie zakładowego systemu monitoringu wizyjnego i rozwinięcie mobilnego centrum monitoringu przez Straż Miejską. W międzyczasie doszło do rozszczelnienia instalacji w chlorowni i wycieku chloru. Na miejscu wezwano Państwową Straż Pożarną, która rozwinęła kurtynę wodną zapobiegając rozprzestrzenianiu się oparów chloru do czasu usunięcia uszkodzenia.

Zadaniem ćwiczeń było sprawdzenie reakcji, komunikacji wzajemnej koordynacji wszystkich służb odpowiedzialnych za życie, zdrowie i bezpieczeństwo ludzi. Ćwiczenia miały za zadanie ocenę wspólnych działań na wypadek sytuacji kryzysowej. 

  • policyjni antyterroryści przy samochodzie
  • policyjni antyterroryści przy samochodzie
  • policyjni antyterroryści  w szyku wchodzą do budynku
  • policyjni antyterroryści  w szyku wchodzą do budynku
Powrót na górę strony