Działania policjantów ruchu drogowego , wydarzenia

„Bezpieczne powroty z wakacji”.

Data publikacji 01.10.2020

Od 28 sierpnia do niedzieli 30 sierpnia na drogach powiatu toruńskiego trwały wzmożone kontrole kierowców. Wszystko po to, aby zapewnić "Bezpieczne powroty z wakacji". Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego toruńskiej komendy sprawdzać prędkość, trzeźwość i przestrzeganie przez kierowców przepisów ruchu drogowego podczas powrotów z wakacji.

 
Bezpieczne powroty z wakacji dla toruńskich policjantów rozpoczęły się   kaskadową kontrolą prędkości, która polega na ustawienia jednego patrolu z miernikiem prędkości, a kolejnego w pewnej odległości , czyli  kilkaset metrów dalej. To sposób na ostudzenie temperamentu najbardziej zatwardziałych kierowców w łamaniu przepisów ruchu drogowego.
 
Wczoraj  (30.08.) zgodnie z  zapowiedziami policjanci  dbali o bezpieczne powroty z wakacji. Na drogach z pewnością wszyscy podróżujący zauważyli zwiększona liczbę patroli.  Do kolegów przy głównych drogach dołączyli też policjanci w  nieoznakowanych  radiowozach.
 
Akcja miała charakter prewencyjny a celem  policjantów było m.in.  zapewnienie płynności ruchu w miejscach występowania znacznych spowolnień lub utrudnień. Policjanci bardzo mocno zwracali uwagę na przestrzeganie ograniczeń prędkości, korzystanie z pasów bezpieczeństwa, wszelkie nieprawidłowe zachowania kierowców wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności pieszych i rowerzystów, naruszenie przepisów ruchu drogowego popełniane przez kierujących motocyklami, realizowanie działań ukierunkowanych na kontrolę stanu trzeźwości i stanu psychofizycznego kierujących pojazdami, właściwym przewożeniu dzieci w urządzeniach, które są do tego dostosowane.
Policjanci w tym czasie pełniący służbę przy wszystkich głównych drogach naszego powiatu skontrolowali  blisko 400 pojazdów, ujawniając prawie  240 wykroczeń z czego blisko 200 to niestety przekroczenia prędkości.
  • Bezpieczne_powroty_1
  • Bezpieczne_powroty_2
  • Bezpieczne_powroty_3
  • Bezpieczne_powroty_4
  • Bezpieczne_powroty_5
  • Bezpieczne_powroty_6
Powrót na górę strony