Działania policjantów ruchu drogowego , wydarzenia

Inauguracja akcji „Bezpieczna zebra”

Data publikacji 27.08.2020

Dzisiaj (18.08) w Toruniu przy ul. Łyskowskiego policjanci zainaugurowali akcję „Bezpieczna zebra”. W najbliższych dniach funkcjonariusze będą w okolicach przejść dla pieszych promować bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. W ramach akcji przeprowadzone będą również pokazy pierwszej pomocy.

 
Dzisiaj (18.08) przy ul. Łyskowskiego w Toruniu policjanci zainaugurowali akcję „Bezpieczna zebra”. To inicjatywa Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu oraz grupy tworzącej Fundację Bezpieczni.eu działań z zakresu prewencji w ruchu drogowym.
Jej celem są  działania promocyjne, w tym także medialne, w  zakresie  edukacji i  ochrony niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych i rowerzystów. Działania są prowadzone w okolicach przejść dla pieszych przy najbardziej uczęszczanych drogach w Toruniu i miejscowościach powiatu toruńskiego.
Partnerami akcji wraz z Policją jest Polski Związek Motorowy, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Starosta Powiatu Toruńskiego oraz Prezydent Miasta Torunia.
W trakcie wydarzenia policjanci będą wręczali broszury informujące o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach oraz materiały odblaskowe, których używanie ma ogromne znaczenie dla poprawiania bezpieczeństwa. Szczególny nacisk będziemy kłaść na kwestię niezgodnego z prawem przejeżdżają przez przejścia dla pieszych przez rowerzystów. W ramach akcji przeprowadzone będą również pokazy pierwszej pomocy. Działania będą prowadzone w sposób bezpieczny, uwzględniając podwyższoną higienę ze względu na COVID-19.
 
Patrole ruchu drogowego  biorące udział w akcji każdego dnia będą  edukować pieszych i rowerzystów o bezpiecznych sposobach przechodzenia przez zebrę. Będziemy wręczać materiały odblaskowe oraz specjalne materiały i naklejki: „Zsiądź z roweru przed przejściem dla pieszych”. 
 
 
  • Zebra_2020_1
  • Zebra_2020_2
  • Zebra_2020_3
  • Zebra_2020_4
  • Zebra_2020_5
  • Zebra_2020_6
Powrót na górę strony