Działania policjantów ruchu drogowego , wydarzenia

Działania „Prędkość” na terenie powiatu toruńskiego

Data publikacji 05.06.2020

Przekraczanie dozwolonej prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków i kolizji. Wczoraj policjanci z toruńskiej drogówki włączyli się w ogólnopolskie działania „Prędkość”. Celem akcji jest egzekwowanie przepisów i ograniczenie zdarzeń drogowych, zwłaszcza tych ze skutkiem śmiertelnym.

Wczoraj (04.06) toruńscy policjanci włączyli się w akcję „Prędkość”. Działania rozpoczęły się o 6.00 i trwały do 22.00. Funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzili zintensyfikowane kontrole prędkości.
Podczas działań mundurowi czuwali nad stosowaniem się uczestników ruchu do obowiązujących przepisów oraz zasad drogowych, sprawdzali prędkość, kontrolowali stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz wymagane dokumenty.
Efektem działań było skontrolowanie blisko 180 kierowców i pojazdów. W 80 przypadkach kierowcy przekroczyli prędkość.
Policjanci ruchu drogowego wykorzystują do takich działań dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym również pojazdy wyposażone w wideorejestrator. Celem akcji jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości oraz eliminowanie z dróg „piratów drogowych”, ale przed wszystkim zminimalizowanie liczby wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

Apelujemy do kierujących o ostrożną i rozważną jazdę oraz przestrzeganie przepisów.
  • Prędkość_2020_1
  • Prędkość_2020_2
  • Prędkość_2020_3
  • Prędkość_2020_4
Powrót na górę strony