Wiadomości

Policyjni "wodniacy" dbali o bezpieczeństwo kajakarzy

Data publikacji 09.08.2023

Podczas 62. Międzynarodowego Spływu Kajakowego Pojezierzem Brodnickim, Drwęcą i Wisłą toruńscy policjanci pełniący służbę na wodzie dbali o bezpieczeństwo uczestników. Kajakarze mieli do pokonania jeden z ciekawszych, ale także trudniejszych odcinków trasy.

Trwa 62. Międzynarodowy Spływ Kajakowy Pojezierzem Brodnickim, Drwęcą i Wisłą.
Wczoraj (08.08.23) policjanci w patrolu motorowodnym zapewniali bezpieczeństwo kajakarzom, podczas pokonywania jednego z ciekawszych, ale także bardziej niebezpiecznych odcinków trasy.
Uczestnicy zgodnie z planem kończyli etap spływu po Drwęcy i wypływali na Wisłę. Przeszkoleni z ratownictwa wodnego funkcjonariusze asekurowali kajakarzy, którzy bezpiecznie dopłynęli do Torunia.

Spływy kajakowe są bardzo często wybieraną latem formą aktywnego wypoczynku, zarówno przez tych bardziej doświadczonych kajakarzy, jak również nowicjuszy. Policjanci przypominają o kilku zasadach bezpieczeństwa podczas tego typu aktywności.

  • Przed wypłynięciem na jakimkolwiek sprzęcie, należy dokładnie sprawdzić jego stan techniczny. Najczęstszymi usterkami są uszkodzone burty czy wiosła, przeciekające dno.
  • Przed rozpoczęciem spływu należy założyć na siebie kapok.
  • Pływanie na sprzęcie wodnym pod wpływem alkoholu (od 0,5 promila) jest nie tylko zagrożone karą grzywny do 500 zł, ale także bardzo niebezpieczne. Za większość przypadków śmiertelnych w akwenach odpowiada właśnie alkohol.

Autor: asp. Dominika Bocian

Publikacja: asp. Dominika Bocian

Powrót na górę strony