Wiadomości

Ustalone pierwsze osoby w sprawie pobicia

Data publikacji 11.02.2020

Policjanci z toruńskiej komendy ustalili już pierwsze personalia osób zamieszanych w pobicie na toruńskiej starówce obcokrajowców. Dotychczasowe ustalenia wskazują, że zdarzenie zaistniało na tle narodowościowym.

Policjanci z toruńskiej komendy ustalili już pierwsze personalia osób, które brały udział w pobiciu  obywateli Ukrainy, Rosji i Białorusi z uwagi na ich przynależność narodową oraz publiczne znieważenie na tle narodowościowym. Do zdarzenia doszło w niedzielę (09.02) około godz. 1:30 u zbiegu ul. Podmurnej i Placu Teatralnego. W tej sprawie już przesłuchano w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego nastolatka. Materiały w jego sprawie trafią teraz do sądu rodzinnego. Funkcjonariusze znają również tożsamość kolejnego z uczestników zajścia (mężczyzna nie został jeszcze zatrzymany a funkcjonariusze pracują nad ustaleniem jego miejsca pobytu). 

Policjanci nadal apelują do świadków, którzy byli świadkami tego zdarzenia lub rozpoznają osoby przedstawione na publikowanych wcześniej zdjęciach o kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, ul. Grudziądzka 17, tel. (56) 641 26 07 lub 112. 

Informacje można przekazać anonimowo.

  • wizerunki sprawców
  • wizerunki sprawców
Powrót na górę strony